Mavi Yolculuk Rotaları

Mavi Yolculuk Rotaları

Binlerce yıllık tarihin ve ve dört mevsimin bir arada yaşandığı, doğanın eşsiz güzelliklerine karıştığı, her külterden insanın dostlukla kaynaştığı ülke; TÜRKİYE.

Mavinin binbir tonunun doğanın muhteşem yeşili ile buluşmasını, çağlar öncesinin tarihi ile kucaklaşmasını, Güneşin her doğuşunda farklı koylarda uyanmanın o büyüleyici etkisini, berrak sularda seyir halinde iken, yaz rüzgarı esintisini hissettiğin o an..

Mavi yolculuk için kapıdan attığınız o ilk adım; sizi huzurla tanıştıracak.

Heyecan ve maceraya yelken açmaya var mısınız?

İşte rotalarımız..

ROTALAR

Kaş - Kekova - Kaş

Muhteşem bir tatil geçirmeniz dileğiyle!
Doğa ile tarihin bütünleştiği, turkuaz rengi deniziyle yüzlerce koyun sarıp sarmaladığı Kekova bir yeryüzü cenneti.

Turumuzun hareket günleri: Cumartesi

1. Gün Finike:
Saat 15:30 dan sonra Finike yat limanında buluşma ve yat mürattabatı ile tanışma. Yolcuların geliş saatlerine göre ve formalite işlemleri bitirildikten sonra ilk gece Finike Limanı veya Radyofor Koyudur.

2. Gün Çamlıdere:
Finike limanından sabah kahvaltısından sonra hareket edilir. Taş dibi mevkiinde yüzme molası verilir. Yüzme molasından sonra öğle yemeği için çamların, yeşilin ve mavinin buluştuğu güzel Çamlıdere koyuna demirlenir. Siesta ve 5 çayı ile beraber bu koyda gecelenir.

3. Gün Demre-Myra - Gökkaya - Kekova:
Sabah kahvaltısından sonra hareket edilip Demre Çayağazı mevkine demirlenir. Buradan dilerseniz önce Bizans Döneminde yaşayan çocuklar, yoksullar ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Saint Nicolas (Noel Baba) ve bir Likya kenti olan Myra gezisi başlar. Demre-Myra gezisine ödeyeceğiniz ücret karşılığı katılabilirsiniz. Ortalama 3 saat süren bu kara turundan sonra hareket eden teknemiz Gökkaya Koyuna ulaştığında öğle yemeğini bu doğa harikası koyda yapacaksınız. Siestanın ardından beş çayı için çamların denize hürmetle eğildiği diğer bir güzel Kekova koyuna geçilir, akşam yemeği yedikten sonra burada geceleme yapılır.

4. Gün Kaş - Saklıkent – Xanthos:
Kahvaltı için küçük ama çok sevimli Kaş limanına hareket edecek teknemiz. Limandaki yoğunluğa göre kahvaltı Kaş’ın karşısındaki adada verilip, limana giriş daha sonra yapılabilir. Buradaki öğle yemeği sırasında eksiklerini tamamlayan teknemiz, hava ve deniz durumu müsait ise ve müşterilerde istiyorlarsa akşamüstü limandan çıkarak uygun bir koyda akşam yemeği verebilir ve geceleme yapabilir ya da hem doğası, hem de tarihi ambiyansıyla ünlü Kaş’ta Akdeniz akşamlarını yaşayabileceğiniz, alışveriş yapıp, eğlenebileceğiniz bir gece geçirebilirsiniz.
Kaş Limanında yine ödenen ücret karşılığında, sabah kahvaltısından sonra diğer bir ekstra turumuz olan Saklıkent – Xanthos turu başlar. Yattan alınan müşterilerimiz yüzyıllardır akan kar sularının açtığı ve yaklaşık 100 metre yüksekliğinde ve 18 km uzunluğunda, Türkiye’nin en uzun ve en derin kanyonu olma özelliğine sahip Saklıkent’e varırlar. 100 metre uzunluğundaki ahşap köprüden geçtikten sonra, ilginç şekiller almış kayalar arasında, kaynak suları içinde yürüyebilir, yaz sıcağında şelaleler altında serinleyebilirsiniz. Yapılan geziden sonra kanyonun içinde fiyata dahil olarak öğle yemeklerini yerler. Daha sonra Likya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Xanthos’a geçilir. Likya’dan, Roma’dan ve Bizans’tan kalan antik tiyatro, kral mezarları, anıtlar, yazılı sütunlar çok özel bir atmosfer yaratacak. Daha sonra akşamüstü yeniden yata varılır.

5. Gün Üç Ağız - Kekova Adası - Simena - Sicak:
Rüya yolculuğumuz Kaş Limanında veya yakınındaki bir koyda yapılan kahvaltıdan sonra Finike yönüne doğru harekete başlar. Kaş’ın 34 km. uzağında en eski Likya kenti olan Üç Ağız Koyunda yüzme molasından sonra Bizans Döneminde deprem neticesinde kuzey bölgeleri denize gömülmüş Antik şehrin bulunduğu Kekova Adasına ulaşılır. Burada durmak yasak olduğundan yavaş bir şekilde geçilip denizin 1-4 metre altındaki, çıplak gözle görülebilen sualtı antik kentinden sonra Kekova Adasının karşısında Kale Köyünün hemen arkasındaki tepe ve onun yamaçlarında kurulu 300 kişilik tiyatro kalıntıları bulunan Simena’da öğle yemeği yenmektedir. Antik tiyatroya çıkanlar olağanüstü manzarayla karşılaşırlar. Simena kalıntıların denizin içinden tepeye kadar yayılmıştır. Yine Kekova’nın yüzlerce koyundan bir tanesinde Sicak koyunda akşam yemeği ve geceleme yapılır.

6. Gün Tersane - Salyangoz:
Kahvaltıdan sonra Kekovanın güzel koylarından biri olan Tersane koyuna hareket edilir. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Kekovanın en güzel gizemli koylarından olan yeşille mavinin buluştuğu Karolos (Salyangoz) koyuna hareket edilir ve gece yıldızların ve mehtapın güzelliğine bakarak mavi yolculuğun tadı çıkarılır.

7. Gün Radyofor/Göklima - Finike:
Kahvaltidan sonra Finike limanına doğru hareket edilir. Finike'jnin güzel koylarından birinde Radyofor veya Göklimanda öğle yemeği, yüzme molası ve 5 çayı verilir. Akşam saat 17.00 de Finike limanına demirlenir. Geceleme Finike limanında.

8. Gün Finike:
Kahvaltidan sonra Finike yat limanından yattan ayrılış.

NOT:
Gezi programı hava koşullarına göre Kaptan tarafından değiştirilebilir.
Tekneye biniş saat 15.30 dan sonradır.
Bu 7 günlük turlar için bir sunudur.
Hız ve rota değişiklikleri belirtilerek daha kısa ve daha uzun turlar mümkündür. Kaptan ve ekibi bu konuda sizinle seve seve görüşeceklerdir.
Bütün tur istekleri gözönünde bulundurulabilir, şayet hava durumu, geminin emniyeti açısından uygun olursa.

* Limanağzı Koyu

* Ufak Dere Koyu

* İnönü Koyu

* Kocakadın Koyu

* Aperlai Koyu

* Batık Şehir

* Tersane

* Kaleköy

* Simena

* Üçağız Köyü

* Gökkaya Koyu

* Soğuk Su

* Karalos Koyu

Fethiye - Göcek - Fethiye

Muhteşem bir tatil geçirmeniz dileğiyle!

Yeşil ve mavinin tüm tonlarının buluştuğu görülmeye ve yaşanmaya değer, etrafı adacıklar ve eşsiz koylarla çevrili doğa harikası bir mekan.

Turumuzun hareket günleri: Cumartesi

1. Gün: Fethiye
Fethiye'de tekneye biniş. Hoşgeldin içkisi, tura ve tekneye ilişkin bilgiler, yolcular arası tanışma. Geceleme Fethiye Limanında. Yatımız 15:30 itibarıyla hazır olmaktadır, yata ulaşım katılımcıya aittir.

2. Gün: Ölüdeniz – Gemiler adasıSabah kahvaltısından sonra Ölüdenize hareket. Öğle yemeği ve yüzme molası Soğuk Su koyunda ve Ölüdenizde. Öğle yemeğinden sonra tarihi ve doğasıyla ünlü St. Nicholas’a (Gemiler Adasına) hareket edilir. Akşam üzeri yolcular Gemiler Adasında yürüyüş yaparak akşam gün batımını izleyebilirler. Geceleme Gemiler adasında yapılır.

3. Gün: Gemiler - Ağa Limanı - Bindik
Sabah kahvaltısından sonra Gemiler adasından Ağa Limanı koyuna hareket. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Göcek körfezine girilerek Bindik koyunda demirlenir. Geceleme Bindik koyunda.

4. Gün: Göcek Koyları - Kleopatra Hamamı – Bedri Rahmi
Sabahleyin kahvaltı sonrası hareket, Manastır, Kleopatra Koyu ve Sarsala Koyu çevresinde molalar. Geceleme Bedri Rahmi koyunda.

5. Gün: Bedri Rahmi – Göcek – (Dalyan)
Kahvaltıdan sonra Bedri Rahmi Koyundan hareket edilerek Göcek limanına hareket edilir. Öğle yemeği Göcek limanında. Dileyen müşteriler günibirlik Dalyan Kaunos, Göcek limanından minübüs kiralayarak, turu yapabilirler. Geceleme Göcek limanında veya Yassıca Adalarda.

6. Gün: Yassıca Adalar – Tersane Adası – Kızıl AdasıKahvaltıdan sonra Yasıca adalardan eski bir Bizans ve daha sonra Osmanlı Tersanesinin bulunduğu Tersane adasına hareket. Yüzme ve öğle yemeği molası Tersane adasında. Tersaneden hareket edilerek Kızıl adada demirlenir. Geceleme Kızıl adada.

7. Gün: Fethiye Körfezi
Turunç pınarına hareket, öğle yemeği burada. Öğle üzeri Samanlık Koyu üzerinden Fethiye Limanı. Fethiye'jde (antik Telmessos) kaya mezarlarını gezme olanağı ve Saklıkent, Tilos günübirlik gezi yapma imkanı. Geceleme Fethiye Limanında.

8. Gün: Fethiye Limanı
Kahvaltı sonrası Fethiye yat limanından yattan ayrılış.

NOT:
Gezi programı hava koşullarına göre Kaptan tarafından değiştirilebilir.
Tekneye biniş saat 15.30 dan sonradır.
Bu 7 günlük turlar için bir sunudur.
Hız ve rota değişiklikleri belirtilerek daha kısa ve daha uzun turlar mümkündür. Kaptan ve ekibi bu konuda sizinle seve seve görüşeceklerdir.
Bütün tur istekleri gözönünde bulundurulabilir, şayet hava durumu, geminin emniyeti açısından uygun olursa.

* Kızılada Koyu

* Turunç Koyu

* Tarzan Koyu

* Ağalimanı

* Dış Göbün

* İç Göbün

* Martılı Koy

* Batık Hamam (Kleopatra Hamamı)

* Sarsala Koyu

* Bedri Rahmi Koyu

* Yassıca Adalar

* Tersane Adası

* Zeytin Ada

* Göcek Adası